Kedves Doktor úr! Sérv miatt vizsgáltak néhány hónapja és akkor fedezték fel, hogy szívritmuszavarom is van. Sokféle praktikát próbáltak, gyógyszereket szedtem, de a probléma nem szűnik. Vízhajtás is kellett. Eddig olyan 10 kg-ot fogytam. Szedek most is véralvadásgátlót, béta-blokkolót, vérnyomáscsökkentőt, vízhajtót, pajzsmirigyhormont. 163 cm és 123 kg vagyok. Nem vagyok oltva (Covid).
Kedves Uram! A szívritmuszavara azért alakulhatott ki, mert a megnövekedett súlya mellett kialakult anyagcsere-salakanyagok lerakódásai leginkább a szív ingerképző rendszerét gyengítették. Ahogyan a hasfala is elgyengült és sérve lett, úgy az ingerképzés is elgyengült és ilyenkor a szinuszcsomó helyett más helyek veszik át a feladatot, de azok nem képesek egy meghatározott ritmust tartani, ezért többnyire kaotikus, túl gyors, néha túl lassú ritmus alakul ki. Ez nem képes biztosítani a maradéktalan keringést és vizenyők alakulhatnak ki, különösen a végtagokban, bokák környékén, valamint a tüdőben és akkor fulladás jöhet létre, főként terheléskor.
Ennek a helyzetnek nincs más oki megoldása, mint a súly radikális leépítése. A léböjtöt javaslom, ami azt jelenti, hogy orvosi vezetéssel több héten át (alapvetően 6 hetet javaslok), csak folyadékot kell fogyasztani: víz, gyógytea, frissen préselt lé, leves, gabonatej. Ez az úgynevezett Buchinger-féle gyógyböjt. Minden bizonnyal a tetemes felesleg leadásához egy ilyen kúra nem elegendő. Ezért két hónap növényi étrend beiktatása után ismételni kell a procedúrát, akár többször.
A böjt a legeredményesebb és a legkevésbé megterhelő folyamat a súly és a salakanyagok csökkentésére.
Az ön esetén ezekkel a gyógyszerekkel együtt nem javaslom, hogy mindezt orvosi vezetés nélkül tegye. A gyógyszereit be kell állítani, nagyrészt feleslegessé válnak a böjt egy adott szakaszában. Fontos érteni, hogy ez az eljárás legalábbis felér a leghatékonyabb gyógyszerek hatásával. Ezért
ha valaki felelőtlenül félbehagyja a böjtöt közben, akkor az olyan, mint egy életfontosságú gyógyszernek a kihagyása orvosi intelem ellenére.
A böjt folyékonyabbá teszi a vért, csökkenti a vérnyomást, tehermentesíti a májat, oldja az érfalak lerakódásait és oldja minden szövet lerakódását is. Ezért remélhetjük, hogy a szív – azon belül a szinuszcsomó – esetleg még magához tér és újra beindul normális szívritmus képzése. Sajnos azt nem tudjuk, hogy mennyi ideje áll fenn a probléma, de hosszú ideig reverzibilisek az ilyen folyamatok, vagyis ahogyan keletkeztek, úgy vissza is tudnak fordulni.
Amikor túlvan az első böjtkúrán, akkor a növényi étrend mellett gyógynövény-hatóanyagokkal kell támogatni a szív működését: galagonya, arjuna, szúrós gyöngyajakfű, cékla, algák, picao preto.
A fokozatosan emelkedő mozgásprogram is fontos eleme a gyógyulásnak.
El kell érni a napi egy óra mozgást, de ezt több hét alatt. Legyen állóképességi, úgynevezett kardiómozgás is egyre nagyobb részben, de a jóga és a nyújtás is fontos.
Rendkívül fontosak a légzőgyakorlatok, az energiaáramlás harmonizálása. Szedni kell nagy adagú vitaminokat, inulint, Q1 és Q10 vitamint, B-vitaminokat és persze jó C-vitamint is, akár infúzióban, nagy adagban. Az ájurvéda meleg olajos masszázsa és úgynevezett külső basti kezelése bőrön át felszívódó gyógynövényeivel, fizikális hatásaival segíthet. A hát és a talp reflexzónáinak masszázsa további adalék a ritmusképzés újbóli beindulásához.A Kneipp-kúrák hideg-meleg vizes kezelések. A hideg karfürdők révén segíthet leginkább a szívműködésben. Fontos, hogy ne fázzon meg, meleg testtel kell kezdeni és a törölközés után meleg testtel kell befejezni a kezeléseket. A víz egészen a felkar közepéig érjen és egy alkalommal maximum 30 másodpercig lehet használni. Mihamarabbi gyógyulást kívánok!
Megjelent a Természetgyógyász Magazin novemberi számában.